Free Games & Apps
The best app store
DOWNLOAD
App Details search
WawaWianki

WawaWianki

1,000+ |7.75MB

Virus Free!
WawaWianki WawaWianki WawaWianki WawaWianki

DESCRIPTION

Wianki nad Wisłą to największa plenerowa otwarta impreza w Warszawie, gdzie spotykamy się żeby świętować tradycję Nocy Świętojańskiej i najdłuższy dzień w roku.

Całodzienny piknik inspirowany jest radosnymi zabawami charakterystycznymi dla Nocy Kupały zwanej również Sobótką – wróżbami, tańcami, puszczaniem wianków po rzece.

Warszawskie Wianki nad Wisłą od ponad dwudziestu lat łącza tradycję z nowoczesnością, nawiązują do prastarych obrzędów świętojańskich poświęconych żywiołom wody i ognia. Nie brakuje nawiązań do staropolskiej sztuki ludowej, tradycji kulinarnej, ale i folkloru warszawskiego.
Impreza cieszy się ogromną popularnością wśród warszawiaków i gości odwiedzających stolicę. Co roku na Wianki przychodzi około stutysięczna publiczność. To świetna okazja, by w gronie najbliższych przyjaciół i rodziny spędzić weekend w malowniczym miejscu nad Wisłą.

W tym roku na Wianki nad Wisłą zapraszamy 25 czerwca, tuż po kalendarzowej Nocy Świętojańskiej, która przypada w piątek w dniu św. Jana.

Tegoroczny program przygotowany przez Stołeczną Estradę będzie nawiązywał do rzeki i jej atrakcyjności wynikającej z wciąż zachowanej naturalności. Będą rejsy tradycyjnymi łodziami i bocznokołowcem Gloria Mechanica, binduga flisacka, targ rybny, a na Podzamczu wielki piknik świętojański, potańcówki przy fontannie i koncerty polskich gwiazd.

Na zakończenie nocne niebo nad Warszawą rozświetli spektakularny pokaz ogni.

INFORMATION

Updated 2017-01-12 05:34:30

Version2.0.0

Developer MoveApp

Compatbility Android 2.3+

Category Music & Audio

Source Google Play

WawaWianki

Package Name

pl.moveapp.wianki

Version Code

3

Permissions

View Details

Reviews
LV1
SY-D69238
16/03/2015
Thank You!~ Thank You!~Thank You!~Thank You!~Thank You!~Thank You!~Thank You!~ u!~Thank You!~Thank You!~Thank You!~Thank You!~T
samsung,GT-S7262
More
WawaWianki

WawaWianki

MoveApp

Free

This app has access to :

Updates to WawaWianki may automatically add additional capabilities within each group.
You are just one step to have this app installed on your phone now. Let Mobogenie help you.
INSTALL NOW