WawaWianki

WawaWianki

7.75MB

Virus Free No Ads

1,000+
Downloads
4.0
Reviews
DOWNLOAD
Wianki nad Wisłą to największa plenerowa otwarta impreza w Warszawie, gdzie spotykamy się żeby świętować tradycję Nocy Świętojańskiej i najdłuższy dzień w roku.

Całodzienny piknik inspirowany jest radosnymi zabawami charakterystycznymi dla Nocy Kupały zwanej również Sobótką – wróżbami, tańcami, puszczaniem wianków po rzece.

Warszawskie Wianki nad Wisłą od ponad dwudziestu lat łącza tradycję z nowoczesnością, nawiązują do prastarych obrzędów świętojańskich poświęconych żywiołom wody i ognia. Nie brakuje nawiązań do staropolskiej sztuki ludowej, tradycji kulinarnej, ale i folkloru warszawskiego.
Impreza cieszy się ogromną popularnością wśród warszawiaków i gości odwiedzających stolicę. Co roku na Wianki przychodzi około stutysięczna publiczność. To świetna okazja, by w gronie najbliższych przyjaciół i rodziny spędzić weekend w malowniczym miejscu nad Wisłą.

W tym roku na Wianki nad Wisłą zapraszamy 25 czerwca, tuż po kalendarzowej Nocy Świętojańskiej, która przypada w piątek w dniu św. Jana.

Tegoroczny program przygotowany przez Stołeczną Estradę będzie nawiązywał do rzeki i jej atrakcyjności wynikającej z wciąż zachowanej naturalności. Będą rejsy tradycyjnymi łodziami i bocznokołowcem Gloria Mechanica, binduga flisacka, targ rybny, a na Podzamczu wielki piknik świętojański, potańcówki przy fontannie i koncerty polskich gwiazd.

Na zakończenie nocne niebo nad Warszawą rozświetli spektakularny pokaz ogni.

Share by

Information

 • Version

  2.0.0

 • Updated

  2017-01-12 05:34:30

 • Developer

  MoveApp

 • Compatbility

  Android 2.3+

 • Category

  Music & Audio

 • Source

  Google Play

Keywords

Previous Versions

Recommend

Similar to WawaWianki

More from developer

Related Collections

Related Searches

MORE
Free Games & Apps
The best app store
DOWNLOAD